Pieredzes brauciens uz Alūksni.
Abulas lauku partnerības potenciālie projektu iesniedzēji 2018.gada 24.oktobrī devās uz Alūksnes VRG teritoriju, lai piedalītos informācijas un pieredzes apmaiņas pasākumā – “LEADER projekti – uzņēmējdarbības attīstībai un sabiedrisko aktivitāšu nodrošināšanai.”
Pasākuma mērķis: iepazīt Alūksnes lauku partnerības pieredzi darbībā ar nepārtrauktās projektu pieņemšanas kārtas organizēšanu vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvu atbalstam un šajā kārtā īstenotajiem projektiem. Gūt pieredzi no uzņēmēju projektiem, kuri veiksmīgi papildina pašvaldību attīstīto infrastruktūru tūrisma jomā. Pārņemt pieredzi par NVO sektora nozīmīgu projektu īstenošanu kopienu aktivitāšu un resursu atbalstam.
Pirmā tikšanās notika Alūksnes novada Sabiedrības centrs – vieta, kur pulcējas Alūksnes nevalstiskā sektora pārstāvji un aktīvie iedzīvotāji. Vieta ir pašu izveidota un pašu uzturēta, nevalstiskajām organizācijām organizējot pasākumus.
Pēc tam devāmies uz SIA Linden, kas darbojas apģērbu ražošanas jomā. Uzņēmējs ir izveidojis šūšanas fabriku Alūksnē visiem pazīstamiem apģērbu veikaliem “Lina” un “Branchess”. Uzņēmējs iepazīstināja ar uzņēmumu, darba apstākļiem, problēmām, taču ir cerīgs turpināt savu uzņēmējdarbību Alūksnē.
Devāmies uz Alūksnes kultūras centru. Tā ir vieta Alūksnes ezera krastā, kur pulcējās aktīvi iedzīvotāji, kuriem māksla ir tuva un kultūras jomas biedrības. Tikšanās notika ar ar Ulda Sedlenieku, kurš ir tautas teātris Slieksnis vadītājs un režisors. Savukārt Uzņēmējs Jurijs Marinovs pastāstīja par savu biznesu, kurā pirmsākumi meklējami savā darbā - bizness pārvietojamās skatuves pakalpojuma nodrošināšanai.
Pusdienas laiks SIA Benevilla. Ģimenes uzņēmums sniedz kvalitatīvu viesnīcas pakalpojumu ar kafejnīcas piedāvājumu no vietējiem produktiem.
Lai arī lija lietus, tas neatturēja mūs no IK Marienburg ID piedāvātā brauciena ar kuģīti pa Alūksnes ezeru. Uzņēmējs piedāvā tūrisma pakalpojumu, kas veidojies atbilstoši dabas un kultūras sniegtajām priekšrocībām. Ir ļoti pieprasīts vasaras sezonā.
Jaunlaicenes muižas kompleksā tikāmies ar muzeja darbinieci, kura iepazīstināja ar vispasaules Malēniešu svētku norises vietu.
Iepazināmies ar LEADER projekta īstenotāju, kurš izveidojot Olu pārstrādes cehu, plāno ražot jaunus un inovatīvus produktu nākotnē. Savukārt SIA TTR Company, kas darbojās metālu apstrādē un metālu produktu ražošanā, guvām pārliecību, ka bizness var attīstīties arī Latvijas nomalēs un tas nemazina klientu skaitu, galvenais ir kvalitatīvs pakalpojums un produkts.
Braucienu noslēdzām Radošo ideju centrs Apē, kurš īstenojot LEADER projektu, ir kļuvis par vietu iedvesmai , darbam un eksponēšanai.
Paldies Alūksnes lauku partnerība meitenēm Santai, Indrai un Ingai par jauko, interesanto un izzinošo pieredzes apmaiņas pasākumu 24. oktobrī Abulas LP zinātkārajiem projektu īstenotājiem.