Noslēdzies projekts “Radoša šūšanas darbnīca. Lauki bez atkritumiem”.

susana 2

Noslēgušās ELFLA finansētās apmācību nodarbības biedrības  “Smiltens pagasta attīstībai” projektā Nr. 23-09-AL10-A019.2205-000002 “Radoša šūšanas darbnīca. Lauki bez atkritumiem”.
 Projekta dalībniekiem bija iespējā piedalīties 13 nodarbībās, kuru laikā tika sniegts ieskats šūšanas darbu plānošanā, izvērtēšanā, auduma, diegu izvēlē un konsultatīvs atbalsts piemērotu apģērba modeļu izvēlē. Darba procesā apguva elementāras šūšanas tehnoloģijas un tehnikas. Meistares I. Purmales vadībā  izgatavoja vienkārša piegriezuma priekšmetus (auduma iepirkumu maisiņus, auduma spilvenus, parfimērijas somiņas ar rāvējslēdzēju, no pleda atgriezumiem tapa cimdu un zeķu pāri, vīrieša krekli pārtapa par kleitām, džinsu bikses par svārkiem utt.).
 susana 1
 Lielu paldies sakām nodibinājumam Saules kalns, kas deva iespēju nodotajiem auduma materiāliem otreizēju pielietošanu. Tas ir jāredz! To visu var aplūkot izstādē Galdnieku ielā 10 B, Smiltenē, Saules kalns, fonda telpās  līdz 20. maijam.
 
 Projekta laikā atbilstoši katra dalībnieka individuālajam prasmju līmenim darba gaitā meistare konsultēja par šūšanas dažādām tehnikām un knifiņiem. Prasme šūt cauri gadu simtiem, tūkstošiem nav pazaudējusi savu nozīmīgumu. Nodarbību dalībnieces droši var apgalvot, pat nelielas iemaņas šūšanā ir noderīgs un ikdienišķās situācijās jūtams ieguvums. 
 
 
Sagatavoja: Projekta vadītāja biedrībā “Smiltenes pagasta attīstībai” Maira Kupriša

Sadarbības partneri

Smiltenes novads

zm logo

lad-logo - labajā sānā

laukutikls

latvijas lauku forums

ES Abulas