Rudens forums Skangaļu muižā

Svetas-fofto 569 of 648 9. un 10.novembrī Abulas lauku partnerības pārstāvji Maira, Vinete un Sveta kopā ar kolēģiem no visas Latvijas piedalījās pasākumā   “LEADER / SVVA RUDENS FORUMS 2023 ”, kurš notika Cēsu novada  Skangaļu muižā. Pasākumu organizēja Latvijas lauku forums un Valsts KLP tīkls.

Pirmajā dienā Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests sniedza informāciju par aktuālajiem noteikumiem un prasībām uzsākot jauno 2023.-2027.g. periodu, lai mēs uzzinātu atbildes uz sev neskaidriem jautājumiem saistībā ar jaunā plānošanas perioda normatīviem aktiem, interešu konfliktu un lēmumu pieņemšanu. 
 Otrā dienas pusē bija iespēja iepazīt  kolēģu sadarbību veidus  ar mēdijiem, kā arī ieguvām padomus, kā veiksmīgi komunicēt ar tiem drukātajos vai  sociālajos tīklos. Mērķtiecīgas sadarbības veidošana ar mediju pārstāvjiem lauku attīstības un iespēju regulārai aktualizēšanai – tēma, kuru Kristīne Mennika, LASAP valdes locekle un  Finanšu ministra padomniece stratēģiskajā komunikācijā sniedza mums. 
Vakarā piedalījāmies īpašā saliedēšanās un sevis izaicināšanas aktivitātē “Aizvērt acis, lai atvērtu tās” kuru piedāvāja balvas “Cilvēks izaugsmei” laureāti “Neredzamā pasaule”. Bija iespēja iepazīt savas sajūtas neredzīgo  pasaulē un nedaudz izprast vājredzīgo un neredzīgo cilvēku vides izziņu ar taustes un baltā spieķa palīdzību. 
Otrā dienā iepazinām dažādus digitālos rīkus, kas var palīdzēt ikdienas darbā. Savā pieredzē dalījās Ilze Švarcbaha, uzņēmēja, mārketinga studijas “Every Good Idea” līdzīpašniece.
EK iniciatīvas Smart Rural 27 nacionālā koordinatore Zanda Dimanta-Svilpe sniedza EK pilotprojekta “Viedo ciemu attīstībai dalībvalstīs” – Smart Rural 21 un Smart Rural 27 skatījumu uz Viedā ciema jēdziena izpratni un pielietojumu Latvijas kopienās, runājām par viedajiem ciemiem un to attīstību Latvijā, kā arī par vietējo rīcības grupu būtību un svarīgākajiem uzdevumiem.
Pirms došanās mājup devāmies ceļojumā kultūrtelpā “Ja kopiena satiktu Veidenbaumu…” E. Veidenbauma muzejā Kalāčos. 
 Svetas-fofto 599 of 648   Svetas-fofto 638 of 648   Svetas-fofto 585 of 648   Svetas-fofto 615 of 648

 

Sadarbības partneri

Smiltenes novads

zm logo

lad-logo - labajā sānā

laukutikls

latvijas lauku forums

ES Abulas